Styczeń 2013 . Właśnie minęło 10 lat od chwili mojego odrodzenia .
W pierwszym tygodniu stycznia 2003 roku , za namową mojego męża udałam się do BSCK w celu zasięgnięcia informacji -co może robić dorosła osoba w małej uzdrowiskowej miejscowości dla siebie , swojej duszy i zadowolenia . Niestety poza robieniem pieniędzy nie umiałam nic co by mnie uszczęśliwiło a najgorsze , że tak naprawdę nie wiedziałam o co mi chodzi .
Miałam wszystko co każdej osobie wystarczyło by do pełni szczęścia : kochanego męża ,miłość ,dobrze prosperujący business , pieniądze , podróże , zabawy , znajomych itd. , itd., itd. …
Mając to wszystko i tak nie czułam się szczęśliwa , ciągle mi czegoś brakowało i to nie w fizycznym i materialnym świecie ale gdzieś tam wewnątrz mnie była jakaś tęsknota ,pogoń ,za czymś czego jeszcze wtedy nie znałam .
W Busku Zdroju znalazłam się zupełnie przypadkowo ale sięgając myślą w przeszłość wydaje mi się ,że musiało się tak stać, że tak właśnie miało wyglądać moje życie , moje odnalezienie siebie , moje odrodzenie …
Jako młoda dziewczyna bardzo chciałam uczyć się malarstwa i sztuk plastycznych ale niestety mój tato wybrał mi inny kierunek ponieważ uważał ,że ze sztuki chleba nie będzie a ponieważ sam pragnął być w budownictwie - tam właśnie mnie pokierował . Patrząc na to z biegiem czasu chyba miał rację bo dzięki budowlance mogę żyć i dostałam możliwości spełniać się w sztuce .
Wracając do stycznia 2003 roku , tak więc udałam się do pięknego BSCK które było też jakby centrum informacji co ? gdzie ? itd. Na korytarzu spotkałam pana Stanisława Przodo - który skierował mnie do pani Mari a ona miała mi pomóc w ocenie moich możliwości zaczynając od malarstwa i oczywiście mnie czegoś nauczyć .
Na pierwszą lekcję miałam przynieść blok ,ołówki , suche i olejne pastele itd. Pani Maria otworzyła książkę , wskazała mi obrazek - i powiedziała proszę go namalować . Szczerze mówiąc byłam mocno zaskoczona tym ,że miałam coś tak po prostu przemalować i niby nic wielkiego ale zupełnie nie wiedziałam jak się do niego zabrać . Mocno krępowała mnie jej obecność i uczucie , jak bym znalazła się na egzaminie do którego nie jestem zupełnie przygotowana . Czułam się podle , nie miałam odwagi nawet spróbować . W pomieszczeniu był ze mną jeszcze jakiś młody chłopiec o wyjątkowych zdolnościach który również pobierał lekcje indywidualne . Jego obecność zupełnie mi nie przeszkadzała a jego umiejętności wręcz mobilizowały -dodawały jakiegoś kopa ale i tak nie mogłam zacząć . Po jakimś czasie nasza pani Maria oznajmiła ,że musi wyjść - pewnie nie mogła znieść mojej bezradności a może odkryła to ,że ja po prostu nie umiem malować na życzenie .
No cóż po jakimś czasie pani Maria wróciła - tak jak i ja wróciłam z jakiegoś transu . Chłopca już nie było mój obraz był skończony a pani Maria wezwała pana Stasia aby zobaczył mój pierwszy obraz
Najpiękniejsze w tym wszystkim było to , że sama nie mogłam uwierzyć ,że to ja namalowałam ten obraz , pani Maria oznajmiła mi , że to ja mogę uczyć , i że mi nie wierzy , że to był mój pierwszy obraz , – do dziś nie wiem czy sobie ze mnie żarty robiła ale chyba nie bo ten właśnie obraz zakupił ode mnie artysta malarz z Wrocławia i jak powiedział to ten obraz obudził w nim uśpioną wenę a pan Stasio obiecał ,że jeżeli będę tak malować to wkrótce zrobi mi wystawę .
4 kwietnia 2003 roku - w 3 miesiące później miałam moją pierwszą wystawę . W tym czasie namalowałam 90 prac w różnych technikach w akrylu i akwareli , w różnych formatach od A4 do największych kartonów jakie znalazłam . Malowałam głównie różne pejzaże ze świata ,miejsc w których byłam , mieszkałam które mocno utrwaliły się w mej pamięci za którymi pewnie zaczęłam już tęsknić . Prace były – no wiecie jak maluje osoba bez wykształcenia w tej dziedzinie ale były prawdziwe i szczere , prosto z mojej duszy . Wszystkie prace zostały sprzedane a pieniążki przekazane na dobro szpitalika dziecięcego „Górka „ Fundacji Zdążyć z pomocą . Cena pracy to 50-100 zł z kilkoma wyjątkami .
Po pierwszej wystawie zaczęłam tworzyć na płótnie i sklejce
W pierwszym roku namalowałam w sumie 360 obrazów z czego 270 na płótnie w akrylu , formatu od 50x60 do 90x120
Dzisiaj z największą przyjemnością zaczęłam opowieść mojej 10 letniej historii o spełnieniu się w sztuce ….


WYSTAWY INDYWIDUALNE I ZBIOROWE W KTÓRYCH BRAŁAM UDZIAŁ W 2003 R.
2003 BSCK, Busko Zdrój - wystawa indywidualna
2003 BSCK Wystawa fotograficzna -zbiorowa
2003 OKK Słoneczko Kielce - wystawa konkursowa zbiorowa TPSP
2003 BSCK Wystawa Poplenerowa Moje miasto i ja - zbiorowa
2003 Klub kuracjusza - Restauracja Victoria - Busko Zdrój - całoroczne wystawy indywidualne
2003 BSCK Mikołaj dla Górki - wystawa aukcyjna zbiorowa

Przeglądane: 242

Komentarz

Aby dodawać komentarze, musisz być uczestnikiem sieci ART ANGEL - INICJATYWA PROMUJĄCA LUDZI SZTUKI!

Dołącz do ART ANGEL - INICJATYWA PROMUJĄCA LUDZI SZTUKI

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 26, 2013 o 16:04

WYSTAWA AUKCYJNA W BSCK "Mikołaj dla Górki "

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 26, 2013 o 16:02

Wystawa Poplenerowa "Moje Miasto i Ja"

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 26, 2013 o 15:59

Wystawa Konkursowa "8 Wiosna 2003"

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 26, 2013 o 15:57

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:33

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:32

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:31

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:30

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:28

Skomentowane przez Art Angel MarylaWierzbowska dnia Styczeń 20, 2013 o 19:27

- obraz autorstwa Włodzimierza Kuklińskiego stał się ikoną wystaw i sieci Ogólnopolskiej Grupy Art Angel -Galerii Malarstwa i Rzeźby

© 2021   Created by Art Angel MarylaWierzbowska.   Obsługa:

Zgłoś problem  |  Warunki serwisu