Marek Strójwąs
  • Mężczyzna
  • Pruszków
  • Polska

Znajomi Marek Strójwąs

  • Maria Maryla Wierzbowska (Usa)
  • Art Angel MarylaWierzbowska

Otrzymane prezenty

Prezent

Użytkownik Marek Strójwąs nie otrzymał jeszcze żadnych prezentów.

Daj prezent

 

Marek Strójwąs's Strona

Informacje o profilu

Telefon
696845373
Adres e-mail
marstroj5@gmail.coml
Porfolio
http://rokoko5.blogspot.com
Doświadczenie zawodowe/osiągnięcia
Urodziłem się w 1955 r. w Pruszkowie. Od 2004 r. jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków (w tym od siedmiu lat wchodzę w skład Zarządu). Z wykształcenia jestem oficerem Wojsk Rakietowych i Artylerii, a sercem związany jestem ze sztukami wizualnymi już od dzieciństwa. Na pierwsze regularne zajęcia plastyczne zacząłem uczęszczać w wieku sześciu lat, do funkcjonującego wówczas w Pałacyku „Sokoła” w Pruszkowie, Domu Kultury Dzieci i Młodzieży, lecz trwało to niestety tylko 4 lata. Względy osobiste i zawodowe były powodem, że ponad ćwierć wieku spędziłem w okolicach Środkowego Nadodrza (Sulechów, Krosno Odrzańskie, Gubin, Kostrzyn n/O). Po drodze był też jeszcze Toruń, gdzie studiowałem. W 2004 r. zamieszkałem na powrót w swoim rodzimym Pruszkowie. Aktualnie od dobrych kilkunastu lat jestem kapitanem rezerwy WP i wdowcem, samotnie wychowującym dwóch synów. Po pożegnaniu munduru sztuki piękne stały się moją największą pasją i treścią życia. W międzyczasie pracowałem jeszcze kilka lat jako dziennikarz prasy lokalnej. Od 2005 r. związany jestem z piastowskim Klubem Plastyka "Walor", patronowanym przez prof. warszawskiej ASP Ryszarda Sekułę, a prowadzonym przez art. plast. Anetę Stosio. Wcześniej doskonaliłem rysunek u art. malarza Mariusza Kaczmarka w Kostrzynie (2002-2003 r.) oraz malarstwo u art. plast. Aliny Dorada-Krawczyk w Klubie „Sztuka” w Pruszkowie (2004-2005 r.). Uprawiam malarstwo (pastel, olej) oraz rysunek (grafit, węgiel, tusz). Dobrze czuję się zarówno w pejzażu, scence rodzajowej, jak i w martwej naturze. Jednak moim koronnym tematem jest portret. We wszystkich moich pracach główną rolę grają: światłocień, przestrzeń i ruch. Brałem udział w licznych plenerach, wystawach i przeglądach sztuk wizualnych. Moje obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (Niemcy, Szwecja, Anglia). Jestem laureatem pięciu nagród w lokalnych konkursach plastycznych. Obecnie posiadam swoje małe atelier i wirtualną galerię obrazów na: http://rokoko5.blogspot.com.

Powitanie

Mam na imię Marek, uprawiam malarstwo i rysunek. Czuję się zaszczycony, że zostałem włączony do Waszej twórczej rodziny. Witam wszystkich bardzo serdecznie i życzę nieustającej weny twórczej :-)

Zdjęcia Marek Strójwąs

Ściana komentarzy

Aby dodawać komentarze, musisz być uczestnikiem sieci ART ANGEL - INICJATYWA PROMUJĄCA LUDZI SZTUKI!

Dołącz do ART ANGEL - INICJATYWA PROMUJĄCA LUDZI SZTUKI

  • Brak komentarzy!
 
 
 

- obraz autorstwa Włodzimierza Kuklińskiego stał się ikoną wystaw i sieci Ogólnopolskiej Grupy Art Angel -Galerii Malarstwa i Rzeźby

© 2021   Created by Art Angel MarylaWierzbowska.   Obsługa:

Zgłoś problem  |  Warunki serwisu