Wystawa Marii Maryli Wierzbowskiej w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Kielce Tycjan

Maria Maryla Wierzbowska . Kobieta sukcesu , artystka , kreatorka . Zanim zaczęła malować sądziła , że osiągnęła w życiu wszystko : miłość , pieniądze, stanowisko . Okazało się , że największym pragnieniem i spełnieniem stała się sztuka , której w dyscyplinie malarstwa realizuje się od dwudziestu lat właściwie codziennie.
Zaproszona przez artystkę weszłam do wnętrza jej pracowni i zobaczyłam bardzo jasną , ciepłą i uporządkowaną przestrzeń z regałami przepełnionymi mnóstwem obrazów o różnorodnych formatach , pogrupowanych w odrębne cykle tematyczne , chronologicznie nawiązujące do wydarzeń z życia artystki . Poczułam , że wchodzę do bardzo spójnego i osobistego świata , w którym za pomocą środków malarskich artystka pokazuje szeroką gamę emocji i impresji jakie jej towarzyszą . Malarskie dzienniki .
I to właśnie codzienność , piękno przyrody , uroda relacji międzyludzkich , wszystko to co nas otacza jest niewyczerpanym źródłem jej twórczych inspiracji.
Swoje działania twórcze Maria Maryla koncentruje wokół malarstwa , raz odchodzi od nadmiernej narracji, bada język kolorów i eksperymentuje by dać upust emocjom w działaniach action painting. Innym razem stosownie do obserwacji, odczuć i wrażeń przedstawia figuratywne światy pojemne w treści, otwarte tak szeroko by każdy z widzów odnalazł w nich swoje interpretacje.
W dorobku artystki znajduję się niezliczone pejzaże, malarskie uproszczone zapisy przyrody, relacje międzyludzkie , intymne impresje , wspomnienia , filozofie .
Wystawa „Pejzaże wewnętrzne” skupia bardzo różnorodne prace, te niezwykle wyrafinowane w formie , wielowarstwowe , budowane i komponowane w drodze procesu , gdzie efekt końcowy nie jest w żaden sposób zamierzony … zamierzone jest doświadczenie , jak również obrazy symboliczne , z wymierzonym … lecz otwartym przesłaniem.
Szczęściem człowieka jest robić to co się kocha , jednocześnie spełniając się i dając szczęście innym , w atmosferze radości , harmonii i współudziału . Jeśli zdarza się to na polu sztuki , to wyjątkowa sprawa .
Maria Maryla Wierzbowska posiada ten dar.

dr Oliwia Hildebrandt

Przeglądane: 12

Odpowiedz na to

- obraz autorstwa Włodzimierza Kuklińskiego stał się ikoną wystaw i sieci Ogólnopolskiej Grupy Art Angel -Galerii Malarstwa i Rzeźby

© 2021   Created by Art Angel MarylaWierzbowska.   Obsługa:

Zgłoś problem  |  Warunki serwisu