TERMINY WYSTAW PRAC NAGRODZONYCH " WŁOSKIE NASTROJE - JAKO WYRÓŻNIONA W TYM KONKURSIE BIORĘ UDZIAŁ :

 

Otwarcie wystawy prac nagrodzonych w Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej oraz koncert artystów z Polski i Włoch: Jakub Wocial i Matteo Mazzucca. Miejsce: Nowy Dom Sztuki w Zespole Pałacowym w Radziejowicach. Wystawa czynna 14 IX 2013 do 13 X.2013 Organizator: DK Zacisze. Partner: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.

* 20.IX 2013 WYSTAWA POPLENEROWA NAGRODZONYCH ARTYSTÓW

20 X 2013 (niedziela) – wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Galerii DK Zacisze. Wystawa czynna do 31Listopad 2013

4 XI 2013 (poniedziałek) – wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej. Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 5. Wystawa czynna do 15 XI. Organizator: DK Zacisze. Partner: ASP w Warszawie.

*12.12.2013 - Włoski Instytut Kultury , Warszawa - 12.12.2013-12.01.2014

* 17.01.1014 - Europejska Akademia Sztuk , Warszawa 17.01.2014- 12.02.2014

Marzec 2014
- otwarcie wystawy prac nagrodzonych w Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej. Miejsce: Polski Instytut Kultury w Rzymie. Organizator: DK Zacisze.

Przeglądane: 250

Odpowiedz na to

Odpowiedzi do tej dyskusji

• 14 IX 2013 (sobota) - otwarcie wystawy prac nagrodzonych w Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej oraz koncert artystów z Polski i Włoch: Jakub Wocial i Matteo Mazzucca. Miejsce: Nowy Dom Sztuki w Zespole Pałacowym w Radziejowicach. Wystawa czynna do 13 X. Organizator: DK Zacisze. Partner: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

Początek wystawy: 4 listopada 32013
Zakończenie wystawy: 15 listopada 2013.
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Rektorat, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wystawa na ASP w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Prof. Wojciech Cieśniewski zwraca uwagę na prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości: Wyłonieni uczestnicy Przeglądu reprezentują, poprzez swoje prace, różne typy wrażliwości malarskiej, pasji i potrzeby tworzenia, oraz różnego typu aspiracje i ambicje artystyczne. Ogólnie, komisja - wybrała „abstrakcjonistów” i „figuralistów” ; „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości, jak i „wizjonerów fantazji”; przedstawicieli artystów mówiących o losie człowieka, jak i uciekających - w tematach obrazów - w świat idei i mechanizmów rządzących światem poza człowiekiem.

Prof. Franciszek Maśluszczak podkreśla, że pokazy zbiorowe zawsze podlegają ocenom przez porównanie i wybór tych najważniejszych i najciekawszych. "Oglądający zawsze szuka takich dzieł, które są odpowiedzią na stawiane pytania, czym jest malarstwo i komu obrazy są potrzebne, czy są to dzieła doprowadzone do doskonałego brzmienia kompozycji malarskich czy są to próby i wprawki warsztatowo-tematyczne. Tego wyboru dokonujemy też sami.

Projekt „Akcja:Kreacja” ma przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce. Działania projektowe rozpoczęły się od konkursu prac w ramach Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej, którego tematem były „Włoskie nastroje”. 14 września 2013 trzydziestu laureatów przeglądu spotkało się w Pałacu w Radziejowicach, by zaprezentować swoje prace na wystawie i wziąć udział w plenerze „Integracja, warsztat, doświadczenie”.

Odpowiedz w dyskusji

- obraz autorstwa Włodzimierza Kuklińskiego stał się ikoną wystaw i sieci Ogólnopolskiej Grupy Art Angel -Galerii Malarstwa i Rzeźby

© 2021   Created by Art Angel MarylaWierzbowska.   Obsługa:

Zgłoś problem  |  Warunki serwisu